Jednoduchý a pritom taký neodolateľný: Naučíme vás nosiť účes modeliek, ktorý si zamilujete

Jednoduchý a pritom taký neodolateľný: Naučíme vás nosiť účes modeliek, ktorý si zamilujete

13. 02. 2018

Nosia ho takmer všetky modelky a my sme sa s radosťou nechali inšpirovať. Jeden z najjednoduchších účesov, ktorý zvládnete za pár sekúnd, je skvelou ukážkou toho, že v jednoduchosti sa skrýva krása. Súhlasíte?

Vysoký drdol na temene hlavy preslávili najmä modelky, pre ktoré je tento účes typický. Uhladené vlasy, zopnuté do nedbalého uzla vás nielen opticky predĺžia, ale zároveň pôsobia veľmi šik a neodolateľne. Tento vlasový trend preslávený známymi modelkami sme si s radosťou osvojili aj u nás v redakcii a veríme, že vás osloví tiež. Veď čo môže byť lepšie, ako vkusný účes, ktorý zvládnete aj poslepiačky? 

Prečítajte si aj: Výrazný make-up strieda čistá a rozjasnená pleť: Takto ľahko dosiahnete mladší vzhľad

Nedbalé pramienky

Mladá kráska Taylor Hill je dokonalou ukážkou toho, ako by mal vyzerať ležérny a nedbalý drdol. Nemusíte dbať na uhladené vlasy či dokonalý tvar vášho účesu, práve naopak. Ideou tohto looku je vyzerať čo najviac prirodzene a preto sú v ňom povolené trčiace pramienky vlasov či nedokonalá verzia vášho drdola. Tento vysoký vlasový uzol môžete nosiť k originálnemu outfitu a podčiarknuť tým svoju spontánnosť a voľnosť.

Okázalý look

Tento vlasový trend nemusíte nosiť len k dennému outfitu či športovému štýlu. Modelka Karlie Kloss je príkladom, že vysoký drdol na temene hlavy vyzerá naozaj skvele aj k elegantným spoločenským šatám. Aj tu platí pravidlo, že sa nemusíte držať ulízaných vlasov. Za veľmi moderné sa považujú práve jemné pramienky spustené popri líniách vašej tváre. Tento detail pôsobí veľmi jemne a žensky.

Biznis štýl

Herečka Jessica Alba vie, že k bezchybnému pracovnému vzhľadu jej postačí tento jednoduchý, no veľmi vkusný účes. Vhodná voľba pre všetky biznis ženy, ktoré nemajú ráno čas na komplikované úpravy vlasov, ale napriek tomu chcú vyzerať upravene a štýlovo. Jediné čo k tomu budete potrebovať je kefa na vlasy, pevná gumička a pár sponiek. 

Strapatý drdol

Medzi naše obľúbené prevedenia patrí práve tento strapatá drdol inšpirovaný svetovou topmodelkou Gisele Bündchen. Jemne vlnité vlasy zauzlite voľne na temene hlavy a nerobte si starosti z ich ďalšou úpravou. Tento jedinečný účes je vhodný aj pre tie z vás, ktoré máte ofinu. Nechajte sa inšpirovať krásnou modelkou a stavte na štýlový look, ktorý sa vyznačuje svojou slobodou a naturálnosťou.

Mohlo by vás zaujímať: Veľa maku-upu na nich neuvidíte, no na obočie si Francúzky naozaj potrpia: No nielen na ňom... Inšpirujte sa!

Uhladený drdol

Na prehliadkových mólach v Paríži sme zahliadli aj tento klasický účes, v ktorom krásne vyniknú črty modelky. Ak sa aj vám páči vysoký uhladený drdol, skúste si ho vytvoriť v pohodlí domova. Čerstvo umyté vlasy začešte kefou s hustými štetinkami a vrkoč omotajte okolo svojej osi. Na upevnenie použite gumičku alebo sponky a hviezdny look je na svete.

TEXT: MB
Foto: Profimedia

Súvisiace články