Farbené a mastné vlasy? Starajte sa o ne ako profesionálka!
Keď máte farbené vlasy, mali by ste používať kozmetiku na ne určenú, aby farba ostala čo najdlhšie krásna a žiarivá. Ak vás trápia mastné vlasy, potrebujete prípravky, ktoré mastnotu odstránia. Čo ale v prípade, ak sa vám farbené vlasy mastia?
Uznávaná kaderníčka a ambasádorka vlasovej kozmetiky KIN Karolina Janicsek Kalmár si nemyslí, že by si ženy mali vyberať vlasovú kozmetiku samé v drogérii. „Je to ako keby som si ja sama predpísala antibiotiká,“ prirovnáva. S každým problémom by ženy mali chodiť do kaderníctva, kde im profesionál poradí, ako sa majú starať o ich konkrétny typ vlasov.
Mnohým ženám sa rýchlo vymýva farba z vlasov. Možno to poznáte – zafarbený uterák alebo vankúš, na ktorom spíte. „Žena s farbenými vlasmi by mala používať šampón na farbené vlasy. Ten obsahuje určité zložky, ktoré udržiavajú farbu vo vlase. V ponuke sú aj rôzne balzamy, ktoré udržiavajú a oživujú pigmenty vo vlase,“ hovorí Karolina Janicsek Kalmár.
Často však ženy trápi viac problémov naraz. Majú síce farbené vlasy, ale môžu byť okrem toho aj mastné, zničené, lámavé alebo s lupinami. „V takom prípade by to malo byť v rovnováhe. Keď máme viac problémov, tak by sme si to mali podeliť.“
Karolina Janicsek Kalmár tvrdí, že žena, ktorej sa farbené vlasy mastia, by mala v určitých intervaloch používať prípravky na mastné vlasy a v určitých intervaloch na farbené. „Šampón na mastnú pokožku obsahuje zložky, ktoré sa farbe nepáčia, preto sa bude vymývať a nebude sa vo vlase udržiavať. Ale ak nám ide o to, aby sme sa zbavili mastnoty, tak nám vyriešenie tohto problému bude prednejšie a vďaka tomu môžeme mať krásne, zdravé farbené vlasy.“
„Môžeme aj miešať šampóny na farbené vlasy s tonikami proti masteniu. Napríklad môžeme používať šampón a masky na farbené vlasy, ale pri tom si dať aj nejaké tonikum alebo kúru na mastné vlasy,“ pokračuje v radách Karolina Janicsek Kalmár.
Problém mastných vlasov môže vraj spočívať aj v tom, že si ženy vlasy príliš často umývajú. „Keď si človek často umýva vlasy, tak tým masírovaním a drhnutím pokožky podporuje mazové žľazy v tvorbe mazu. Taký človek by mal vyskúšať oddialiť umývanie vlasov, nechať mazové žľazy chvíľu v pokoji. Ja neodporúčam umývať si vlasy viac ako dvakrát do týždňa.“