TOP šťastných smoliarov!
Títo ľudia mali naozaj šťastie v nešťastí. Prišli do styku s udalosťami, o ktorých sa im ani len nesnívalo. Je veľmi nepravdepodobné, že prežijete výbuch atómovej bomby alebo teroristický útok, ak ste priamo v centre jeho diania. Im sa to podarilo. FEMINITY vám prináša 5 ľudí, ktorí prekonali priam nemožné.
7 krát úder bleskom
Šanca, že vás zasiahne blesk, je 3000 : 1. Predpoklad, že sa to stane sedem krát za život je 22 000 000 000 000 000 000 000 000 : 1. A predsa! Roy Sullivan bol pre blesky mimoriadne pútavým objektom. Svedčí o tom tento rekord, zapísaný aj do Guinessovej knihy.
Zásah meteoritu
Ann Hodgens sa môže popýšiť zážitkom, ktorý nemá nik iný na svete. 30. novembra v roku 1954 si hodila tradičného šlofíka vo svojej obývačke, keď jej zrazu strechu prerazil meteorit. Rozbil rádio a pristál jej na boku tela. Ann sa stala okamžite stredobodom médií a za raritný kúsok jej z každej strany ponúkali astronomické sumy.
Skromná žena sa však rozhodla podarovať úlomok skaly Alabamskému národnému múzeu, čím značne rozčúlila svojho manžela. Výsledok tejto hádky nie je známy, no ak Ann prežila „útok“ meteoritu, manželská roztržka na nej už tobôž nezanechala žiadne trvalé následky.
Prežil dve atómové bomby
Tsutomo Yamaguchi bol v auguste 1945 vyslaný na služobnú cestu do Hirošimi. V meste sa nachádzal i dňa, keď naň americké lietadlo zhodilo prvú atómovú bombu. Dopady tohto útoku sú verejnosti dobre známe. Tsutomo však utrpel len popáleniny hornej časti tela. O pár dní neskôr sa vracal naspäť domov - mesta Nagasaki, cieľa druhého bombového útoku.
V marci 2009 vyhlásila japonská vláda Yamaguchiho za jediného človeka, ktorý prežil obe vyčíňania. Inak, v krajine sú poskytované kompenzácie v podobe mesačného príspevku, lekárskeho vyšetrenia a pohrebu zdarma, všetkým ľuďom, ktorí prežili atómový útok v Hirošime alebo Nagasaki.
Zabila ho guľka v strome
Príbeh nešťastnej lásky, s priam neuveriteľnou zápletkou, prežil v roku 1883 Henry Ziegland. Žena, s ktorou sa rozišiel, bola natoľko deprimovaná, že spáchala samovraždu. Jej brat, samozvaný geroj, mienil svoju sestru pomstiť a tak chcel Henryho zastreliť. Guľka však „terč“ minula a zaryla sa do stromu za ním. O 20 rokov neskôr sa Henry rozhodol strom odstrániť. Na pomoc si vzal dynamit, keďže vlastnoručne si s ním nevedel poradiť. Šťastena sa bohužiaľ v tej chvíli od neho odklonila. Pri výbuchu vyletela zaseknutá guľka zo stromu von a Henryho trafila presne do hlavy. Ten bol na mieste mŕtvy.
Prežili 3 teroristické útoky
Reč je o sympatickom páre z Anglicka. Jason a Jenny Cairns-Lawrenc sa vybrali dovolenkovať do New Yorku. Žiaľbohu, neminul ich teroristický útok z 11.9.2001. Poznačení touto udalosťou ani len nepredpokladali, že by v budúcnosti mohli zažiť ešte niečo podobné. Človek mieni, pán Boh mení. O štyri roky neskôr, s vidinou pokojných nákupov v Londýne, sa stali súčasťou najväčšieho teroristického útoku v histórii tejto krajiny. Manželia unikli smrti len o vlások. Človek by si mohol myslieť, že kde sa toto duo zjaví, tam sa stane nejaká katastrofa. Svedčí o tom aj ich, v poradí už tretia, spoločná dovolenku v indickom Bombaji roku 2008. Tu čelili ďalšiemu teroristickému útoku. Zahynulo pri ňom 173 ľudí a počet zranených prekročil číslovku 300. Bez preháňania by sa dalo povedať, že sú naozaj šťastnými ľuďmi. Mimochodom, o svojich ďalších cestovných plánoch by nás mohli vždy vopred informovať.