To, ako deťom zariadite izbu, ovplyvní ich charakter: Na toto rozhodne nezabudnite!

To, ako deťom zariadite izbu, ovplyvní ich charakter: Na toto rozhodne nezabudnite!

21. 10. 2017

Áno, čítate správne, práve interiér izbičky vášho potomka môže ovplyvniť aj jeho vývoj. A dokonca možno oveľa viac ako ste predpokladali.

Hoci sa to môže zdať na prvý pohľad nepodstatné, priestor v akom dieťa vyrastá, má veľký vlyv na jeho správanie, schopnosti, kreativitu, charakter a celkovú psychickú pohodu. Preto by ste mali pri zariaďovaní izbičky pre najmenších dodržiavať pár zásad. 

Pre umelecké duše

Deti milujú farby. Avšak veľmi dôležitá je ich samotná kombinácia. Vždy by ste sa mali držať toho, že v malom priestore treba použiť najviac tri farebné odtiene. Pritom dominantnou by mala byť len jedna farba. Taká, ktorá miestnosť miestnosť nielen osvieži, ale zároveň stimuluje dieťa pri jeho činnostiach. Každá z farieb totiž vyvoláva špecifické pocity a nálady. Napríklad žltá podporuje myslenie, zelená zase upokojuje.

Pre princezné

Dievčatká milujú ružovú. Hoci ružová a fialová zvyšujú kreativitu, práve pri ružovej by ste mali byť opatrnejší. Treba voliť jej pudrové odtiene, nakoľko príliš výrazný akcent tejto farby, pôsobí na deti skôr rušivo.

Nezabúdajte tiež na to, že vďaka vhodne zvoleným svetlejším a tmavším odtieňom dokážete izbičku buď opticky zväčšiť alebo naopak zútulniť. 

Pre malých objaviteľov

Azda všetky deti rady skúmajú, spoznávajú, objavujú. A práve tieto ich schopnosti by ste mali od ranného detstva rozvíjať. Ich vlastná izbička je na to ideálnym priestorom. Snažte sa do nej vždy implementovať nejaký zaujímavý prvok, ktorý podporí ich fantáziu a tvorivosť.  

Samozrejme zariadenie by malo byť primerané veku a záujmom dieťatka. Vždy myslite nielen na dizajn, ale aj bezpečnosť a praktickú stránku. 

Nezabúdajte však drobcov vždy do výberu nejakých tých doplnkov aj zapájať. Je to predsa ich priestor a základom je, aby sa tam cítili, čo najlepšie. 

 

TEXT: NM
Foto: instagram.com/decor_for_kids

Súvisiace články