Takto vám vydržia oholené nohy dlhšie: Stačí dodržať tieto dva kroky

Takto vám vydržia oholené nohy dlhšie: Stačí dodržať tieto dva kroky

15. 06. 2017

Ak patríte k ženám, ktoré nemajú čas na to, aby strávili hodiny v kúpeľni a každý deň si holili nohy, vyskúšajte toto. Vďaka dvom krokom vám oholenie vydrží dlhšie a chĺpky budú jemnejšie.

Na hladkých a oholených nohách si zakladá každá z nás a v lete to platí dvojnásobne. Práve preto je dobré si uvedomiť, že vďaka niektorým krokom si oholenie prirodzene predĺžite a ušetríte čas i energiu.

Mohlo by vás zaujímať: 5 beauty trikov, ktoré sme sa naučili od jednej z najpôvabnejších žien, Adriany Limy: Inšpirujte sa nimi aj vy

Na to, aby vydržali oholené nohy dlhšie, nepotrebujete žiadne zázračné prípravky, stačí ak ich budete holiť správnym spôsobom a nezabudnete ani na starostlivosť o pokožku po holení. 

Nohy si hoľte až po tom, ako si ich dôkladne umyjete

Je dôležité, aby ste sa zbavili akýchkoľvek nečistôt, krémov, prípravkov, či potu ešte predtým, ako si nohy začnete holiť. Práve vďaka tomuto na prvý pohľad jednoduchému kroku sa žiletka dostane na každé miesto a nohy si tak oholíte oveľa kvalitnejšie. Okrem toho predĺžite aj samotnú životnosť žiletky, či strojčeka. Preto ak holiť nohy, či inú partiu tela, tak nikdy nie na sucho a pred sprchou, či kúpeľom.

Starostlivosť po holení

Druhým a podstatným krokom je starostlivosť a hydratácia pokožky po holení. Ak chcete, aby boli nohy dlhšie hladké a hlavne chĺpky jemnejšie, nezabudnite ani na hydratáciu. Nemusíte používať žiadne špeciálne krémy, stačí, ak investujete do prírodných olejov. Siahnite napríklad po kokosovom oleji, či oleji z makadamových orechov. Práve tie vyživia vaše nohy nielen zvonku, ale aj zvnútra. Stačí, ak si ho na nohy budete aplikovať každý večer pred spaním a tiež po samotnom holení. Výsledkom budú hladké nohy, ktoré nebudete musieť holiť tak často a tiež jemnejšie chĺpky.

Inšpirujte sa: Desať vecí, ktoré ženy považujú za svoje nedostatky krásy, no pre mužov sú práve vďaka nim nesmierne sexi

TEXT: DD
Foto: Profimedia

Súvisiace články